Niezależny skład takich składników tworzących fasadę siedziby jak listwy boniowe być może do właśnie tych najłatwiejszych nie należy, jednak, podporządkowując się do paru reguł, można dokonać to dobrze oraz solidnie. Stosownie dobrane oraz zamontowane, nadadzą fasadzie budynku szczególnego i wielce eleganckiego stylu. Szkic postępowania w tego typu przypadku wygląda następująco (dotyczy listewek wykonanych z wybitnie twardego styropianu, nie wymagającego pomocnego zbrojenia):

1.Początkowym etapem na serio otwierającym działania montażowe bywa zrobienie stosownych pomiarów oraz sumienne określenie poziomu. Rozpiętości między każdą z szyn powinny pozostać dokładnie zaprojektowane, w przeciwnym wypadku osiągniemy zupełnie przeciwny do zamierzonego skutek. Znaczące bywa także należyte wyznaczenie miejsca, w którym kierowana będzie łata do wycinaka.

2. Jeśli wszelkie konieczne pomiary zostały sporządzone plus sprawdzone, wolno zabrać się do wywiercania odpowiedniej ilości rowków. Najczęściej przywodzą one na myśl bruzdy. Wycinane winny znaleźć się na powłoce styropianu. Następnie, od razu po wycięciu, rowki oliwi się stosownie solidnym klejem, który będzie mocował każdą z szyn. Tu nie można zapominać o tym, iż powinien być on naniesiony także na połączenie między listwami, w przeciwnym wypadku nie będą one stabilnie utrzymywały się w dobranym miejscu.

3. Następującym etapem są czynności typu: dociskanie listwy oraz zbrojenie. Nadmiar kleju powinien być zdjęty za pomocą szpachli oraz wody. Natomiast przyciskanie najwygodniej plus najskuteczniej będzie się robić z spożytkowaniem poziomicy.

4. Sam montaż to nie wszystko. Na tym etapie listwy powinny zostać pokryte gipsem podkładowym. Dopiero po jej wyschnięciu, kompletną elewację uzupełnić wolno wyselekcjonowaną farbą.

listwy boniowe


Powinno się wiedzieć, że wyłącznie poprawnie dokonany skład daje dobrą jakość oraz wytrzymałość zamontowanych boniowych listew.

Categories: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts

Bez kategorii

Horyzontalne przewierty kierunkowe – co warto o nich wiedzieć?

Każdy, kto interesuje się budownictwem powinien być na bieżąco z nowościami pojawiającymi się w tej gałęzi branży. Dlatego też jeśli jesteś budowlańcem praktykującym lub teoretycznym i chcesz pogłębić swoją wiedzę, ten artykuł jest zdecydowanie dla Read more…

Bez kategorii

Wyśniony własny dom z drewna

Zapewne każdy z nas chciałby przespać choćby jedną noc w wymarzonym domu w cudownym miejscu. Czasem pragnęlibyśmy, by lokal mieszkalny na zewnątrz oraz w środku był drewniany. Nie za każdym razem uda nam się wyjechać Read more…

Bez kategorii

Kilka ciekawostek odnośnie tworzenia jeziorka

Odpowiednio zbudowane w ogródku sadzawka to przyjemność dla mieszkańców danego domostwa. Prawidłowo wykonany ekosystem w tego typu oczku sprawia, że sadzawkę będzie domem mieszkalnym dla rybek a także przeróżnego rodzaju zwierzątek. Najważniejsza, przy budowaniu oczka, Read more…